Przenośniki wałkowe (przenośnik rolkowy)

Często stosowany przy transporcie zwartych produktów. Transport odbywa się równolegle do siebie najczęściej w sposób grawitacyjny. Klient może w wygodny sposób rozmieszczać przenośnik na swojej hali produkcyjnej oraz mieć realny wpływ na skracanie lub wydłużanie maszyny. Nasza firma jest w stanie dla klienta stworzyć urządzenie dla niestandardowych gabarytów produktów.

Projektowanie przenośników wałkowych

Na etapie projektowania danej maszyny oczywiście najważniejsze jest zapotrzebowanie klienta do jego konkretnych czynności jakie ma wykonywać przenośnik dlatego przed stworzeniem urządzenia wykonujemy wywiad z klientem który umożliwi nam dopasowanie wałków (długości, szerokości, średnicy oraz odległości między wałkami).

Budowa i wykonanie przenośników wałkowych

Przenośnik składa się z dwóch równoległych burt prostopadłych do zamontowanych wałków. Natomiast burty łączą się z podporami. Istnieją różnego rodzaju typy przenośników wałkowych od napędzanych zewnętrznym silnikiem, nienapędzane (ruch nadaje operator) lub grawitacyjne (transportowane przedmioty przemieszczają się grawitacyjnie). Rolki (wałki) wykonane są z stali węglowej, nierdzewnej lub tworzywa sztucznego.

Realizacje

Przewiń do góry