Przenośniki wałkowe (przenośnik rolkowy)

Często stosowany przy transporcie zwartych produktów (zwykle do 50kg). Transport się odbywa po wałkach obracających się równolegle. Klient może w wygodny sposób rozmieszczać przenośnik na swojej hali produkcyjnej oraz mieć realny wpływ na skracanie lub wydłużanie maszyny. Nasza firma jest w stanie dla Klienta stworzyć urządzenie dla niestandardowych gabarytów produktów.

Projektowanie przenośników wałkowych

Na etapie projektowania danej maszyny oczywiście najważniejsze jest zapotrzebowanie klienta do jego konkretnych czynności jakie ma wykonywać przenośnik dlatego przed stworzeniem urządzenia wykonujemy wywiad z klientem który umożliwi nam dopasowanie wałków (długości, szerokości, średnicy oraz odległości między wałkami).

Budowa, wykonanie przenośników wałkowych

Przenośnik składa się z dwóch równoległych burt prostopadłych do zamontowanych wałków. Natomiast burty łączą się z podporami. Istnieją różnego rodzaju typy przenośników wałkowych od napędzanych jakimś zewnętrznym silnikiem, nienapędzane, czyli główną rolę odgrywa tutaj grawitacja oraz kumulacyjne. Rolki, wałki wykonane są z stali ocynkowanej, stali nierdzewnej, bądź tworzywa sztucznego.
Przewiń do góry