Przenośniki paskowe

Stosujemy tego rodzaju przenośniki w transporcie towarów z różnymi podstawami i kształtami jak np. kartony, skrzynki itp. Świetnie sprawdzają się przy odbiorze produktów z maszyn produkcyjnych. Istnieje tutaj regulacja rozstawu modułów, tarcie oraz zużycie paska transportowego umożliwiają ślizgi z tworzywa sztucznego. W przypadku cięższych ładunków stosujemy koła zębate stożkowe. Napędzana maszyna jest za pośrednictwem trójfazowego asynchronicznego silnika elektrycznego i przekładni ślimakowej.

Projektowanie przenośników paskowych

Projekt paskowych przenośników odnajduje się znakomicie w maszynach, które mają zmieniać kierunek w których nie możemy zastosować łańcuchów. Na etapie projektowania dobierane są właściwości i wymiary pod klienta indywidualnego pod rodzaj ładunków jakim ma służyć przenośnik. Projekty umożliwiają szybki montaż i dostawę przenośników. Bardzo pozytywną kwestią jest możliwość zmiany liczby modułów wedle uznania klienta w późniejszym etapie użytkowania. Również możliwość istnieje łączenia technologii przenośnika i uzupełnianie go o inne profile.

Budowa, wykonanie przenośników paskowych

Budowa przenośnika charakteryzuje się większymi możliwościami ładowności, a co za tym idzie mniejsze problemy przy transporcie produktów w zależności od szerokości i wysokości. Budowa również pozwala na wykonywanie czynności na przenośniku technologicznych lub produkcyjnych. Zabudowywane są ruchome elementy dla bezpieczeństwa użytkowania transportera. Wśród akcesoriów opcjonalnych można zamontować mechaniczne ograniczniki końcowe, prowadnice boczne do regulowania w poziomie i pionie, elektryczne połączenia przenośników z elementami typu czujniki, przyciski bezpieczeństwa, rozrusznik silnika czy przetwornica częstotliwości. Rama podstawy oraz podstawa wykonywana jest z aluminiowych sekcji.
Przewiń do góry