Przenośniki paskowe

Stosujemy tego rodzaju przenośniki w transporcie towarów z różnymi podstawami i kształtami jak np. kartony, skrzynki itp. Świetnie sprawdzają się przy odbiorze produktów z maszyn produkcyjnych. Istnieje możliwość regulacji rozstawu modułów, tarcia oraz zużycia paska transportowego. Każdy przenośnik paskowy posiada silnik nadający mu ruch oraz wytrzymałą przekładnię przenoszącą moment obrotowy silnika bezpośrednio na wałki napędowe.

Projektowanie przenośników paskowych

Projekt paskowych przenośników odnajduje się znakomicie w maszynach, które mają zmieniać kierunek w których nie możemy zastosować łańcuchów. Na etapie projektowania dobierane są właściwości i wymiary pod klienta indywidualnego pod rodzaj ładunków jakim ma służyć przenośnik. Projekty umożliwiają szybki montaż i dostawę przenośników. Bardzo pozytywną kwestią jest możliwość zmiany liczby modułów wedle uznania klienta w późniejszym etapie użytkowania.

Budowa i wykonanie przenośników paskowych

Budowa przenośnika sprawia, że jest on bardziej dostosowany do zdań jakie stawia się przed nim, jest on dobrany do przenoszenia konkretnych towarów, np. kartony. Jednakże te same przenośniki można w dość prosty sposób przebudować żeby mogły przenosić inne ładunki w miarę zmian na produkcji. Każdy przenośnik posiada zabudowane strefy niebezpieczne, dzięki temu nasze przenośniki są bezpieczne dla użytkownika i otoczenia. Wśród akcesoriów opcjonalnych można zamontować mechaniczne ograniczniki końcowe, prowadnice boczne do regulowania w poziomie i pionie, elektryczne połączenia przenośników z elementami typu czujniki, przyciski bezpieczeństwa, rozrusznik silnika czy przetwornica częstotliwości. Rama podstawy oraz podstawa wykonywana jest z aluminiowych sekcji.

Realizacje

Przewiń do góry