Przenośniki łańcuchowe

Przeznaczone do transportu ładunku o większej masie i wymiarze przy zastosowaniu cięgien. Często wykorzystywane są przy paletach, kontenerach czy skrzyniach- wszystkiego co ma duże gabaryty. Zaleca się stosować przenośniki tego typu przy ładunkach nie większych niż 1500 kg. Charakteryzują się znakomitą trwałości, stabilnością i wysoką wytrzymałością na zniszczenia.

Projektowanie przenośników łańcuchowych

Projektujemy przenośniki tak aby klient był jak najbardziej zadowolony z pracy taśmociągów, staramy się aby łańcuchy przenośników pracowały przenosząc towary z regionu produkcji do hali magazynowej. Technologia przenośników łańcuchowych pozwala na łączenie różnych urządzeń ze sobą.

Budowa i wykonanie przenośników łańcuchowych

Łańcuch w przenośniku łańcuchowym pracuje w profilu ślizgowym wykonanym z odpowiednio dobranego tworzywa sztucznego. Obrotnice wspomagają zmiany kierunków transportowanych towarów. Łańcuchy najczęściej wykonane są z wytrzymałej stali węglowej lub innego materiału w zależności od wymagań klienta. Prosta budowa przenośnika łańcuchowego jest bardzo dużą zaletą, ponieważ umożliwia ona regulacje przenośników oraz ich konserwację.

Realizacje

Przewiń do góry