Przenośniki łańcuchowe

Przeznaczone do transportu ładunku o większej masie i wymiarze przy zastosowaniu cięgien. Często wykorzystywane są przy paletach, kontenerach czy skrzyniach – wszystkiego co ma duże gabaryty. Zaleca się stosować przenośniki tego typu przy ładunkach nie większych niż 1500 kg. Charakteryzują się znakomitą trwałością, stabilnością i naprawdę ciężko jest jest zniszczyć.

Projektowanie przenośników łańcuchowych

Projektujemy przenośniki tak aby klient był kompleksowo zadowolony, staramy się aby łańcuchy przenośników pracowały przenosząc towary z regionu produkcji do hali magazynowej. Technologia ta pozwala na łączenie różnych urządzeń.

Budowa, wykonanie przenośników łańcuchowych

Łańcuchy funkcjonują po profilu ślizgowym zrobionego z tworzywa wytrzymałego na ścieranie i ściskanie. Obrotnice wspomagają zmiany kierunków transportowanych towarów.  Łańcuchy najczęściej wykonywane są przez nas ze stali nierdzewnej. Natomiast dla zwiększenia ochrony przed zarysowaniami i wgnieceniami. Prostota jest tutaj dość ważna, ponieważ konstrukcja nośna przenośników jest na podporach który umożliwia regulację wysokości (podpory antywibracyjne są również pomocne przy tego typu maszynach).
Przewiń do góry